Больше результатов...

Generic selectors
Только точные совпадения
Искать в заголовках
Искать в контенте
Post Type Selectors
Filter by Categories
FAQ
Hostenko
Вдохновение
Видеоуроки
Новости
Плагины
Темы
Уроки
Хаки

Обслуговування індивідуальних потреб відвідувачів сайту може зайняти значний час і ресурси. Незалежно від того, чи йдеться про керування електронними листами із запитами щодо продажів, скаргами клієнтів чи просто про відповіді на поширені запитання, наявність людей-операторів у вашому штаті може виявитися дорогим задоволенням, особливо для завдань, які повторюються. Щоб полегшити цей тягар, на допомогу приходять чат-боти та живі чати.

Як додати чат-боти

inet.ws - Powerful VPS Hosting in the USA, Canada, UK and DE!

Що таке чат-боти?

Чат-боти — це програмне забезпечення для імітації людської розмови. Вони часто використовуються в онлайн-обслуговуванні клієнтів, щоб допомогти відвідувачам сайту отримати запити щодо наявності товару, статусу замовлення, часу доставки, технічних проблем тощо.

Чат-боти можуть:

 • Залучати потенційних клієнтів у той момент, коли вони, найімовірніше, поділяться своїми контактними даними - тим самим завчасно збираючи адреси електронної пошти.
 • Представляти свої послуги ефективніше за допомогою автоматизованих розмов.
 • Надавати контент та інформацію, спеціально адаптовані до профілів та інтересів відвідувачів.
 • Негайно надавати відповіді на поширені запитання.
 • Надсилайте цінну інформацію до вашої системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM).
 • У поєднанні з живим чатом ви значно зменшуєте ймовірність того, що клієнти не отримають задовільну відповідь на свій запит.

Однак однією з найбільших переваг чат-ботів є те, що вони ніколи не сплять і не роблять перерв, на відміну від людей-операторів. Таким чином, ваша служба підтримки клієнтів буде доступна цілодобово та без вихідних, що ідеально підходить для компаній, які працюють у кількох часових поясах.

Наприклад, коли ваші офіси закриті, чат-бот може отримувати контактні дані відвідувачів і повідомляти їм, що незабаром з ними зв’яжеться представник.

А що таке живі чати?

З іншого боку, живий чат — це використання електронних засобів спілкування з відвідувачами веб-сайту. Це можна зробити безпосередньо через веб-сайт або через третю сторону, наприклад месенджер Facebook. Чудова особливість живого чату полягає в тому, що він дозволяє відвідувачам безпосередньо спілкуватися з вами, не надсилаючи електронні листи та не піднімаючи трубку.

Крім того, можна поєднати живий чат із чат-ботами, щоб автоматизувати повторювані дії та передавати складніші оператору.

Хоча доступно багато рішень для чату, у цій статті детально розглянемо плагін Tidio. Це надзвичайно універсальний інструмент живого чату та чат-бота, спеціально розроблений для надання якісного обслуговування клієнтів і покращення конверсій.

Ключові характеристики Tidio

Tidio
Tidio оснащено всіма функціями, необхідними для додавання живого чату та чат-ботів на сайт WordPress. Більше того, він дозволяє спілкуватися через функцію обміну повідомленнями як у Facebook, так і в Instagram, що робить їх потужними каналами продажів.

Доступна безкоштовна версія Tidio, яка є чудовим плацдармом для покращення обслуговування клієнтів і продажів. Це дозволяє керувати всіма своїми повідомленнями в чаті, месенджері та електронною поштою з однієї панелі. Зрозуміло, що безкоштовна версія має менше функцій, ніж преміум-плани, але ви все одно отримуєте такі речі, як:

 • Необмежені живі чати з настроюваним віджетом чату.
 • Чат-боти (обмежено 100 унікальними доступними відвідувачами на місяць).
 • Чат-боти та живий чат можна поєднувати.
 • До трьох операторів чату.
 • Зручний для мобільних пристроїв віджет, який працює на будь-якому пристрої.
 • Збір інформації про відвідувачів (електронна адреса, дані про місцезнаходження, контактні дані, IP-адреса тощо).
 • Інтеграція живого чату з різними сторонніми програмами, наприклад, електронною поштою, Instagram, Facebook Messenger тощо.
 • API JavaScript.
 • Настільні та мобільні програми (iOS та Android).
 • Легкий код, який мінімально впливає на ефективність вашого сайту.

Що стосується преміум-планів Tidio, доступно два плани:

1. Чат-боти (Chatbots)

Як ви, мабуть, здогадалися, цей план стосується автоматизованих чат-ботів. Він містить функції безкоштовної версії, але:

 • Немає місячних обмежень на кількість унікальних доступних відвідувачів.
 • Необмежена кількість активних чат-ботів.
 • Шаблони чат-ботів і візуальний редактор чат-ботів для налаштування ботів відповідно до брендингу вашого сайту.
 • Інтеграція Zapier для автоматизації повторюваних завдань, таких як експорт контактів.

План Chatbots коштує 49 доларів на місяць або 490 доларів на рік.

2. Комунікатор (Communicator)

План Tidio Communicator зосереджений на живому чаті. Як і план Chatbots, Communicator містить функції безкоштовної версії та додає такі речі, як:

 • Введення в реальному часі, щоб побачити, що пишуть ваші відвідувачі, перш ніж надіслати повідомлення.
 • Переглянуті сторінки, щоб побачити, які сторінки відвідують користувачі, таким чином дозволяючи персоналізувати спілкування з ними.
 • Список відвідувачів, які зараз активні на сайті.
 • Дозволи на контроль доступу, надані операторам.
 • Оператори можуть додавати примітки до профілів відвідувачів.
 • До 40 місць оператора чату.

За кожне робоче місце оператора план Communicator коштує 19 доларів на місяць або 190 доларів на рік.

Ви можете придбати преміум-план окремо або поєднати їх разом.

Дивіться також:

Як стимулювати продажі за допомогою диалогової коммерції

Встановлення Tidio

Одним з аспектів Tidio, який вам особливо сподобається, є те, як його легко встановити та налаштувати. Процес виглядає наступним чином:

 • Встановіть і активуйте плагін Tidio .
 • Натисніть опцію «Tidio Chat», яка з’явиться в меню панелі адміністратора WordPress, і в полі «Створити безкоштовний обліковий запис» введіть адресу електронної пошти та бажаний пароль:

Встановлення Tidio

 • Введіть ім’я, виберіть колірну схему та мову для чату. Усі внесені зміни відображаються у прикладі спливаючого вікна чату праворуч на екрані:

Приклад Tidio

 • Введіть кількість агентів, якими будете користуватися, вашу галузь, кількість запитів, які ви зазвичай очікуєте обробляти щомісяця, і виберіть потрібні параметри в розділі «Що ви хочете зробити з Tidio»:

Агенти

 • Виберіть один із трьох варіантів, які хочете використовувати для першого повідомлення свого чат-бота. Зауважте, що можна налаштувати повідомлення за допомогою параметра «Налаштувати це повідомлення»:

Варіанти

 • Після натискання «Встановити віджет» ви повернетеся до панелі адміністратора WordPress:

Встановити віджет
Ось і все – живий чат і віджет чат-бота встановлено на вашому сайті. Перейдіть на свій сайт, ви побачите спливаюче вікно «Поспілкуватися з нами» в правій частині екрана – натиснувши його, відкриється вікно чату:
Живий чатЧат с ботом

Онлайн-чат Tidio в дії

Звичайно, наразі нічого не станеться, якщо ви введете щось у вікні чату – вам потрібно бути на панелі Tidio, щоб поспілкуватися з відвідувачем у прямому ефірі, або налаштувати чат-бота для відповіді.

Доступ до панелі Tidio здійснюється через розділ Tidio Chat панелі адміністратора WordPress – просто натиснувши синю кнопку «Відкрити панель Tidio», ви перейдете на домашню сторінку панелі Tidio. Зауважте, що це фактично розміщено не у вашому WordPress, а на веб-сайті Tidio:

Онлайн-чат Tidio
Щоб перевірити функцію живого чату, скористуйтеся кнопкою «Симулювати розмову». У новій вкладці веб-переглядача відкриється вікно чату, у якому відображатиметься попередньо налаштоване привітання та запит на адресу електронної пошти відвідувача. Це також дасть відвідувачу можливість підписатися на вашу розсилку, якщо вона у вас є.

Симулювати розмову
Отже, ви відразу ж зафіксували адресу електронної пошти користувача, і, як знає будь-який маркетолог, список адрес електронної пошти є важливим активом для бізнесу.

Щойно користувач введе свою електронну адресу, вона з’явиться на вкладці «Розмови» на панелі Tidio разом із усім іншим, що він ввів. Якщо ви ввімкнули сповіщення, що дуже бажано, то отримаєте сповіщення про вхідний чат:

Розмови
Як додати круті чат-боти та живий чат на сайт WordPress
Приємно, що окрім адреси електронної пошти відвідувача, Tidio також фіксує тип браузера, IP-адресу та сторінки вашого сайту, які вони переглядали. Також оператор чату може додати додаткові дані до профілю відвідувача, такі як теги, властивості контакту або ім’я.

Щоб відповісти в чаті, просто натисніть кнопку «Приєднатися до розмови» та введіть повідомлення:

Приєднатися до розмови
Як додати круті чат-боти та живий чат на сайт WordPress
Спілкуватися в прямому ефірі з Tidio справді просто. Після завершення розмови її можна позначити як розв’язану. Крім того, можна побачити всі чати, перелічені кожним оператором.

Tidio Chatbots в дії

Наявність чату в прямому ефірі на сайті – це чудово, але для цього потрібно, щоб хтось міг відповісти. З іншого боку, чат-боти допомагають автоматизувати завдання спілкування з відвідувачами.

Додавання чат-ботів за допомогою шаблонів

Додати чат-ботів у Tidio надзвичайно просто завдяки ряду готових шаблонів. Ці шаблони охоплюють різні сценарії, включно з роботами для поширених запитань, коли ваш чат закрито, відповіді на привітання тощо.

Вкладка Chatbot на панелі Tidio показує доступні шаблони, згруповані в різні категорії (збільшення продажів, залучення потенційних клієнтів або вирішення проблем):

Вкладка Chatbot
Щоб використати будь-який із шаблонів, просто натисніть кнопку «Використати шаблон», яка з’являється, якщо навести курсор на потрібний шаблон:

Використати шаблон
Після натискання «Використати шаблон» з’явиться спливаюче вікно з детальним поясненням шаблону, а кнопка «Перевірити» дозволить побачити його в дії. Більше того, він також повідомляє вам, над чим працюватиме чат-бот, і в наведеному нижче прикладі ви побачите, що він сумісний із живим чатом, Instagram і Facebook Messenger:

Instagram і Facebook Messenger
Залежно від використовуваного шаблону, натиснувши «Використати шаблон», вам може знадобитися додати певні конфігурації. Наприклад, у випадку шаблону «Оператор не відповідає під час розмови» можна налаштувати повідомлення так:
Оператор не відповідає
Після збереження будь-яких конфігурацій і параметрів з’явиться екран із «процесом» шаблону:

Процес
Натискання «Зберегти та активувати» зберігає шаблон у «Моїх чат-ботах» і активує його. Усі створені вами чат-боти з’являться тут:

Зберегти та активувати

Створення власних чат-ботів і зміна шаблонів

Tidio має дуже інтуїтивно зрозумілий конструктор чат-ботів, до якого можна отримати доступ через опцію «Додати з нуля» на панелі чат-ботів. Після натискання цього пункту з’являється екран із проханням вказати назву чат-боту та вибрати спосіб його запуску з низки параметрів:

Конструктор чат-ботів
Після того як ви виберете тригер, Tidio переведе вас безпосередньо до конструктора, де ви створите чат-бот:

Тригер

Все, що зараз потрібно, це перетягнути умови та дії, необхідні для вашого чат-бота, у центр.

Наприклад, можна вибрати тригер «Відвідувач повертається на сайт», щоб вітати відвідувачів, які повертаються на ваш веб-сайт, повідомленням у чаті за допомогою «Надіслати повідомлення в чаті»:

Надіслати повідомлення в чаті
Натискання піктограми для кожного вибраного тригера відобразить параметри, доступні для цієї конкретної піктограми:

Відобразить параметри

Як додати круті чат-боти та живий чат на сайт WordPress

Кнопка «Перевірити» дозволяє побачити свій чат-бот у дії, перш ніж запускати його:
Перевірити
Можна розвивати свій чат-бот далі, додаючи інші дії та умови. Просто перетягніть їх, клацніть піктограми, щоб вибрати параметри, умови та дії. А потім зв’яжіть їх, натиснувши маленькі крапки та перетягнувши стрілки туди, де потрібний зв’язок:

Дії та умови
Коли чат-бот налаштований, збережіть та активуйте його.

Зауважте, що ви можете налаштувати шаблони таким же чином за допомогою трьох кольорових кнопок із символами + на панелі «процес» шаблону. Якщо натиснути їх, відобразяться меню Тригери, Умови та Дії. Потім просто перетягніть іконки в шаблон так само, як під час створення спеціального чат-бота:

Створення спеціального чат-бота

Плагін Tidio: плюси та мінуси

У Tidio є маса речей, які подобаються, і дуже мало, що не подобається:

Плюси:

 • Комплексна документація.
 • Надпростий процес налаштування та простота використання.
 • Хороший вибір настроюваних шаблонів чат-ботів.
 • Інтуїтивно зрозумілий конструктор чат-ботів із функцією перетягування.
 • Попередній перегляд чат-ботів і симулятора чату для тестування.
 • Безкоштовна версія має чудові можливості.
 • Плани Premium мають конкурентоспроможні ціни.
 • Доступна безкоштовна 7-денна пробна версія преміум-планів.

Мінуси:

Той факт, що дані зберігаються на серверах Tidio, а не в WordPress, може сподобатися не всім. Тим не менш, Tidio юридично зобов’язаний вжити заходів для захисту даних. Ви можете прочитати про вжиті заходи тут.

Якщо ви шукаєте простий спосіб додати функцію живого чату на свій веб-сайт WordPress, Tidio ідеально підійде. За допомогою Tidio ви можете швидко створювати та керувати чат-ботами та живими чатами або поєднувати їх, щоб автоматизувати повторювані завдання, залучати потенційних клієнтів і збільшувати конверсії продажів, використовуючи мінімальні ресурси.

Джерело: wplift.com

inet.ws - Powerful VPS Hosting in the USA, Canada, UK and DE!
Алексей Шевченко
редактор wpcafe
Изучает сайтостроение с 2008 года. Практикующий вебмастер, специализирующий на создание сайтов на WordPress. Задать вопрос Алексею можно на https://profiles.wordpress.org/wpthemeus/

Комментарии к записи: 0

Добавить комментарий